Тернопіль

На Тернопільщині у відділах поліції створять “зелені” кімнати для дітей


Одним із завдань Національної поліції є забезпечення прав та інтересів дітей. Питання створення у територіальних підрозділах поліції так званих «зелених» кімнат вивчалось з представники Консультативної місії Європейського Союзу.

-Стаючи жертвою злочину, діти отримують не лише фізичні, а й психологічні травми. Функціонування кімнат дружніх до дитини дасть змогу використовувати зібрані там докази в процесі досудового та судового розслідувань та мінімізувати повторне психологічне травмування неповнолітніх., – розповів начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Тернопільській області Петро Тихович.

Участь у створенні  «зелених» кімнат візьмуть Чортківський та Кременецький районні відділи поліції, а також Тернопільське районне управління. Саме ці локації відвідали представники консультативної місії ЄС.

-Дозвольте мені наголосити, що ми говоримо не лише про обладнання, яке ми готові надати для «зелених» кімнат, а, насамперед, про проведення оцінки відповідної локації на предмет того, чи придатна вона для створення умов, відповідно до європейських стандартів, – наголосив Томас Тесарек, радник з питань кримінальних розслідувань Консультативної місії Європейського Союзу.

Окрім цього, представники консультативної місії пообіцяли провести для тернопільських поліцейських тренінги, аби передати свій досвід, як проводити процесуальні дії при цьому не порушуючи прав дитини.


Джерело | Поліція

Back to top button