Ужгород

90 дітей вимушених переселенців відвідують навчальний хаб, який для них відкрили в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)


90 дітей вимушених переселенців відвідують навчальний хаб, який для них відкрили в Ужгороді (ФОТО, ВІДЕО)


Діти вчаться безкоштовно у дві зміни. Уроки проводять вчителі-переселенці. Це 8 клас. Тут четверо учнів. У дітей урок біології. Учень Матвій Філінов розповідає: “На уроках ми вчимося. Вчать нас дуже цікаво. Все не так, як у звичайній школі. Тут все зрозуміло та цікаво. Треба нам тільки ручку й зошит мати, все інше дають, а це планшети”.


Веде уроки біології у цьому навчальному хабі вимушена переселенка з Києва Ольга Бігоцька. Жінка розповіла: “Я викладаю з 3 до 11 класу. У молодших класах це “Я досліджую світ”, або “Природознавство”, а в середніх і старших класах — біологія. Є прогалини в дітей з попередніх тем, тому намагаємося довчити той матеріал, а також намагаємося вчити програму другого семестру, який вони пропустили у своїх школах і не мали змоги самостійно проходити. До початку повномасштабного вторгнення я працювала в ІТ-сфері. За освітою я біолог. Біологія близький до душі напрямок, тому є змога допомогти дітям”.


А це учні 6 класу. У них урок української мови. “Нас приходить 10-15 людей. Урок проходить цікаво. Вчителі дуже цікаво розповідають і все зрозуміло. Можуть нам дати домашні завдання, але вони нескладні, тому їх легко виконати”, — каже учень Олександр Ступко.Читання для молодших класів та українську мову для середніх і старших — тут викладає Ірина Злобіна з Харкова. У рідному місті вона також працювала вчителькою: “Є діти з різним рівнем знань. Є дуже сильні, а є такі, у котрих або предмет неналежним чином викладали, або вони виділяли мало уваги українській мові, то їм важко. Я намагаюся до всіх ставитися толерантно. Якщо хтось щось не розуміє, то ми зупиняємося, розбираємо ці речення. На мій погляд, моя головна мета не стільки навчити добре розумітися у відмінках, а щоб ми цікаво й корисно провели цей час, також щоб дитині був цікавий мій предмет”.


Організаційними питаннями навчального хабу займається вчитель географії Микола Гошовський. Чоловік каже: тут працюють 12 викладачів. Діти вчаться у дві зміни. У кожного чотири уроки у день. Навчальна програма хабу відповідає вимогам Міністерства освіти і науки України. Тут є учні з першого до 11-го класу.


“Є онлайн платформа. У кожної дитини є планшет і кожна дитина у своєму темпі працює над тими темами, які вона пропустила. Є окремі теми, де вчитель викладає тему, це теми, які потребують практичних занять. Викладається хімія, фізика, біологія, географія, українська мова, англійська мова, математика. У нас є окремий день — це вівторок, коли ми з усіма учнями граємо в ігри на стадіоні. У нас є індивідуальні та групові заняття з психологом. Є окремий день — четвер, коли кожна дитина обирає напрямок, у якому вона буде створювати свій проєкт”, — розповів учитель.Микола Гошовський до початку війни Росії з Україною працював вчителем у приватному ліцеї в Києві, тому, за його словами, вирішив організувати хаб в Ужгороді, аби діти вимушених переселенців могли продовжувати навчання.


“Коли ми переїхали сюди, то моєю мрією було, щоб освітній процес продовжувався. Ми писали грантові проєкти в різні організації, міжнародні гранти. От ми знайшли партнера, який покриває витрати хабу — це заробітні плати, витрати на купівлю планшетів, частково гроші йдуть на оплату оренди приміщення та на всі дрібні витрати, наприклад, канцелярію тощо”, — каже педагог.


Навчання у цьому хабі безкоштовне. Для того, аби дитина могла приєднатися до уроків, батькам необхідно прийти до закладу й заповнити анкету.


27 травня 2022р.

Теги: переселенці, діти, хабДжерело https://zakarpattya.net.ua/Zmi/220706-90-ditei-vymushenykh-pereselentsiv-vidviduiut-navchalnyi-khab-iakyi-dlia-nykh-vidkryly-v-Uzhhorodi-FOTO-VIDEO

Back to top button