Ужгород

Суд в Ужгороді в особі судді Пригари санкціонував знищення зеленої зони на Можайського


Суд в Ужгороді в особі судді Пригари санкціонував знищення зеленої зони на Можайського


23 червня за результатами розгляду спору за позовом ТОВ «Підлипники» до Ужгородської міської ради господарським судом Закарпатської області під головуванням Лесі Пригари задоволено вимогу забудовника про поновлення договору оренди землі площею 0,4000 га, де товариство-забудовник планує збудувати 168-квартиний комплекс багатоквартирних будинків. 


Вказана справа розглядалась господарським судом Закарпатської області після перегляду попереднього спору з цим забудовником Верховним Судом.


В 2020 році Ужгородська міська рада проводила громадські слухання з обговорення детального плану території, де розташована ця ділянка. 


Разом з цим забудовник протягом десяти років оренди цієї ділянки не використовував її за призначенням, що стало підставою відмови міської ради як орендодавця у продовженні цих правовідносин. У січні 2017 року міська рада стала на бік мешканців цього мікрорайону в збереженні зеленої зони на цій ділянці.


Товариство-орендар неодноразово намагалося поновити договір оренди землі. Двічі, в грудні 2017 року та в червні 2019 року, Ужгородська міська рада відмовляла йому у такому поновленні.


У підсумку, “справедливий” суд під головуванням Лесі Пригари таки поновив спірний договір.


Суд знехтував доводами міської ради та представників ОСББ, які протягом п’яти років намагаються зберегти цю ділянку як територію зелених насаджень у відповідності до положень чинного генерального плану міста Ужгорода, та яка слугує захисною смугою зелених насаджень від акустичного забруднення та шкідливих викидів автотранспорту в атмосферне повітря на вулиці Можайського, що наразі використовується як об’їзна, та надав необґрунтовану перевагу твердженням представнику будівельного бізнесу щодо порушення міською радою їх прав.


Тепер обурені мешканці оскаржуватимуть таке рішення до Західного апеляційного господарського суду.


Як повідомила мешканка будинку №34 по вул. Можайського, з таким підходом судової влади до вирішення спорів з суспільним інтересом в Ужгороді скоро не залишиться жодної вільної від забудови зеленої зони.24 червня 2022р.

Теги: Можайського, зелена зона, забудова, ПригараДжерело https://zakarpattya.net.ua/News/221321-Sud-v-Uzhhorodi-v-osobi-suddi-Pryhary-sanktsionuvav-znyshchennia-zelenoi-zony-na-Mozhaiskoho

Back to top button