Ужгород

У Мукачеві 40% вихованців мистецьких шкіл навчатимуться безкоштовно


У Мукачеві 40% вихованців мистецьких шкіл навчатимуться безкоштовно


Рішенням виконкому затвердили Положення про порядок оплати та надання пільг по оплаті у початкових мистецьких школах Мукачівської громади. Положення поширюється на Мукачівську дитячу школу мистецтв ім. С. Мартона, Мукачівська дитяча художня школа ім. М. Мункачі та Мукачівська хорова школа хлопчиків та юнаків.


Наразі в мистецьких школах навчаються 1170 учнів. З них лише 707 платять за навчання. Решта – пільгова категорія, за яку навчання оплачується коштом міського бюджету. 


Також не платять за навчання і  15 обдарованих вихованців мистецьких шкіл. Більше того, вони минулоріч отримали 135 тис. стипендії від міської ради. 


Загалом на утримання трьох мистецьких закладів міста – дитячої школи мистецтв ім. С.Ф. Мартона, дитячої художньої школи ім.М.Мункачі, хорової школи, хлопчиків та юнаків  міською владою  виділено 19, 7 млн 


Цьогоріч безкоштовно навчаються діти-інваліди, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, батьки яких брали участь в АТО та мають статус учасника бойових дій. 


 Також діти, один із батьків яких загинув чи пропав безвісти у районі проведення АТО/ООС, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у районі АТО/ООС, бойових дій чи збройних конфліктів. 


 Окрім того, діти, які зареєстровані як внутрішньопереміщені особи, сім’ї яких внаслідок складних життєвих обставин не мають змоги оплатити за навчання, а також учні, які отримують стипендію Мукачівської міської ради у галузі культури. 


 На 50% звільняються діти, батьки яких постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС. 


При навчанні двох і більше дітей з одної сім’ї батьківська плата становить за одного учня сплачується повна вартість навчання, інші учні – половину від розміру оплати.

26 січня 2022р.

Теги: школи, навчання, безкоштовноДжерело https://zakarpattya.net.ua/News/217295-U-Mukachevi-40-vykhovantsiv-mystetskykh-shkil-navchatymutsia-bezkoshtovno

Back to top button