Ужгород

Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС » Новини Закарпаття


Дочекались! Європарламент погодив надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС — що це означає та чому це історичний перелом для Європи.

Україна розпочала свій шлях до Європейського Союзу вже давно. У 2013 році на Майдані Незалежності ми довели всьому світу, що не терпітимемо маріонеток Кремля, а нині вже чотири місяці ціною тисяч невинних життів захищаємо європейські цінності.

І ось нарешті день Х настав — Європарламент погодив надання Україні та Молдові статусу кандидата на членство в ЄС.

Відповідне рішення ухвалив Європарламент 23 червня.

Читай далі, що це дасть нашій державі, чому це важливо, а також до яких змін потрібно готуватись.

Чим важливий статус кандидата
Статус кандидата на членство в ЄС — необхідна передумова для повноцінного вступу держави до європейського міждержавного об’єднання.

Оскільки у ЄС діє стандартизована система законів та спільна валюта (євро), Україні потрібен час для гармонізації внутрішніх політичних та економічних процесів відповідно до європейських.

Цей процес ми почали ще у 2014 році, але тепер наша країна отримає чітку “дорожню карту” реформ, які буде потрібно провести найближчим часом.

Під час повномасштабної війни Росії проти України це сильний політичний сигнал підтримки нашої незалежності. А ще, звісно, публічний ляпас Путіну, який має на меті вбити не те що суверенітет України, а демократію на всьому континенті.

Забезпечення євроінтеграції України, Республіки Молдова та Грузії на зустрічі Європейської ради є ключем до створення міцного щита навколо наших власних цінностей.

Йдеться про нашу здатність проектувати безпеку та стабільність у наших сусідніх країнах. Часу на вагання не залишається, — написав президент Румунії Клаус Йоханніс у своєму Twitter.

Україна історично належить до європейської родини та розташована у самому центрі Європи. Тож наше об’єднання з ЄС підсилить як політичну, так і економічну роль та потужність союзу демократичних країн.

Нині потребу в цьому особливо гостро відчули навіть у тих державах, які раніше були скептично налаштовані щодо європейського майбутнього України.

Сьогодні ми приїхали до Києва з чітким повідомленням: Україна належить до європейської родини. Німеччина хоче позитивного рішення на користь України як країни-кандидата.

Про це зазначив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц за підсумками зустрічі з Зеленським 16 червня.

Джерело https://transkarpatia.net/ukraine/157948-ukrajina-otrimala-status-kandidata-na-chlenstvo-v-yes.html

Back to top button