Ужгород

В обласній прокуратурі прокоментували обшуки в офісі Руху підтримки закарпатських військових


В обласній прокуратурі прокоментували обшуки в офісі Руху підтримки закарпатських військових


Провадження розпочате за ч. 3 ст. 201-2 КК України (незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги в період дії воєнного стану). 


Проведення таких слідчих дій зумовлене необхідністю перевірки відомостей щодо можливого продажу гуманітарної допомоги, яку мали б передавати безоплатно. Також це здійснено з метою виявлення і фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.


Вже проведено ряд слідчих і процесуальних дій. У ході обшуку вилучено документи, чорнові записи, готівкові кошти та інші речі які можуть слугувати доказами. В межах законодавства буде вирішене питання щодо їх зберігання (ст. 100 КПК України) та накладення на них арешту (ст. 170 КПК України). За можливості і якщо це не нестиме шкоду кримінальному провадженню – окреме майно розпорядником може бути передане на ЗСУ.


Наразі у кримінальному провадженні жодна особа не затримана і жодній особі не повідомлено про підозру. Триває слідство. За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури досудове розслідування здійснює СУ ГУНП в Закарпатській області. Оперативний супровід забезпечує Управління СБУ в Закарпатській області та Управління карного розшуку Нацполіції.


Жодних звинувачень правоохоронці у бік тих чи інших членів ГО не висувають, повідомили попередньо для ЗМІ у пресслужбі прокуратури Закарпатської області.


Разом із тим, на офіційному сайті прокуратури області наразі не оприлюднено жодної інформації стосовно резонансної ситуації, яка склалася довкола обшуків у волонтерській організації.


Як раніше повідомила керівниця Руху підтримки закарпатських військових Галина Ярцева, силовики незаконно втрутилися в роботу організації: обшуки проводилися без необхідного ордеру.


“Вилучили все до останньої коробки. Це допомога для поранених, це наші закупи для військових. Ми проти цього, і ми будемо з цим боротися”, – повідомила Галина Ярцева.

26 травня 2022р.

Теги: обшуки, підтримка, військовіДжерело https://zakarpattya.net.ua/News/220674-V-oblasnii-prokuraturi-prokomentuvaly-obshuky-v-ofisi-Rukhu-pidtrymky-zakarpatskykh-viiskovykh

Back to top button