Луцьк

Дитина часто хворіє в дитсадку? Лікар пояснив, у чому причина


Якщо ваша дитина часто хворіє на вірусні інфекції в дитячому садку, проблема не в імунній системі дитини, а в умовах, створених у дошкільному закладі.

Про це розповів український педіатр Євген Комаровський на своєму YouTube-каналі.

Насамперед він наголосив: якщо дитина хворіє та одужує, то їй вистачає сил, аби побороти інфекцію і в подальшому не мати серйозних проблем зі здоров’ям.

«Виявляється, захистити дитину від вірусних інфекцій можна, якщо не водити її до дитсадку. Але чи потрібно? Звертаю увагу: якщо кожна вірусна інфекція перетворюється у двомісячний карнавал із купою антибіотиків, із ускладненнями, з госпіталізацією, то, звісно, таку дитину потрібно всіляко берегти від вірусних інфекцій. Але якщо дитина ходить у дитячий садок, заражається вірусної інфекцією й одужує протягом п’яти-семи днів, швидко, без ускладнень, без використання великої кількості ліків, бо в неї нормальна імунна система, до того ж, батьки знають, як потрібно допомогти дитині, то в цьому немає нічого поганого, це нормально. Це формування нормальної імунної системи, це профілактика алергічних захворювань. Тому продовжуйте відвідувати дитячий садок і хворіти», – сказав лікар.

Читати ще: У дитсадках пострадянських країн створені ідеальні умови, щоб захворіти, – лікар-епідеміолог

Досить часто профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій у дошкільних навчальних закладах не залежить від того, що роблять батьки.

«Батьки думають: що дати прийняти дитині, аби вона не хворіла в дитячому садку? Але проблема не в дитині, проблема – в дитячому садку. Я знаю велику кількість дітей, батьки яких перечитали, передивилися лікаря Комаровського, займаються загартовуванням, живуть нормально, дитина два-три роки не хворіє, а потім йде в дитячий садок і не вилазить із хвороб. Ми можемо нічого не давати дитині, тому що причина не в дитині, а в дитячому садку, де не провітрюють приміщення, де спекотно, де сухо, де купа дітей грається на килимі, де не дотримуються законів країни. Так-так, у нашій країні є закон про те, що діти в дитячих садках повинні гуляти в будь-яку погоду мінімум чотири години на добу. Є закон, який говорить про те, що в приміщеннях дитячого садка вологість повітря повинна становити 40-60%, про те, що дітей не потрібно змушувати їсти, про те, що приміщення потрібно провітрювати, про те, що персонал дитячого садочка має бути щеплений від грипу тощо.

А ви віддаєте дитину в дитячий садок, де вихователька відкритого вікна боїться більше ніж ГРВІ, де з дітьми не гуляють, тому що моросить… А потім намагаєтеся зрозуміти: а чому діти хворіють, яку чарівну пігулку дати дитині, аби вона перестала хворіти?

Тобто якщо ваша дитина не вилазить із болячок у дитячому садку і там не гуляють із дітьми, там спекотно, сухо, дітей заставляють їсти, там купа килимів, м’яких меблів і м’яких іграшок, то щось давати потрібно не дитині. Потрібно завідувачу дитячого садка дати документ під назвою «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів». Нехай він це прочитає і ви разом зробите правильні висновки. Міняйте дитячий садок, не треба нічого давати дітям, залиште дітей у спокої, створюйте їм умови. Якщо дитина часто хворіє, то в більшості випадків проблема не в дитині. Це значить, що в неї конфлікт із навколишнім середовищем. Розумні дорослі створюють таке середовище, де дітям добре», – зазначив Євген Комаровський.

Ольга ШЕРШЕНЬ

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/dytyna-chasto-khvoriye-v-dytsadku-likar-poiasnyv-u-chomu-prychyna/

Back to top button