Луцьк

луцькі депутати хочуть звернутися до Кабміну через постанову про збільшення зарплат медикам


Луцькі депутати планують звернутися до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо недоцільності механізму збільшення нарахування заробітної плати з 1 січня 2022 року медикам. Своє звернення пояснюють тим, що сприйняття медичним працівником оплати саме погодинного факту перебування на робочому місці, а не кількості наданих послуг, приведе до втрати інтересу, ініціативи, відповідальності та відіб’є бажання працювати.

Про це стало відомо під засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.

Як повідомила голова профільної комісії, директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська, 12 січня 2022 року Кабмін ввів у дію постанову, в якій йдеться про оплату праці медичним працівників закладів охорони здоров’я, вимогами якої є нарахування зарплати у розмірі не менше 20 тисяч гривень лікарям (крім інтернів) та не менше 13 тисяч 500 гривень медичним працівникам середньої ланки за повністю виконану щомісячну годинну норму праці.

«Комунальні підприємства охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади, контрактуючи з НСЗУ, надають пацієнтам медичні послуги. Своєю чергою, НСЗУ оплачує ці послуги згідно із тарифами, визначеними порядком реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення від 29 грудня 2021 року. Тариф розраховують, як суму добутків кількості послуг, які медичний працівник готовий надати протягом місяця. Зростання зарплати залежить від кількості наданих послуг, які занесені в електронну систему», – зачитала уривок зі звернення голова комісії.

Зі слів Оксани Лєщинської, реалізація вимог уряду щодо нарахування заробітної плати лікарям у сумі не менше 20 000 грн та середньому медперсоналу не менше 13 500 грн за повністю виконану щомісячну норму праці створює умови для виникнення зворотного ефекту – демотивації.

«Сприйняття працівником факту оплати погодинного перебування на робочому місці, а не кількості наданих медичних послуг, приведе до втрату інтересу, ініціативи, відповідальності та бажання працювати, оскільки заробітна плата становитиме 20 тисяч лікарям та 13 500 медсестрам, незалежно від кількості прийнятих пацієнтів. Це створює умови для «зрівнялівки» фахівців різних кваліфікацій та з різним робочим навантаженням. Ми більше двох років домагалися разом із лікарями, щоб вони отримали заробітну плату, гідну відповідно до наданої послуги. Для того, щоб зробити це у дитячій поліклініці, лікарю треба прийняти не менше 600 пацієнтів у місяць. Це дуже багато», – пояснює очільниця дитячої поліклініки міста.

Вона пояснила, що середня інтервенція лікаря на одного хворого займає 20 хвилин. Натомість серед працівників поліклініки є лише один фахівець, який отримав за надані послуги 50 тисяч у місяць, проте, зі слів Оксани Лєщинської, станом на сьогодні більшість медиків отримують заробітну плату меншу за 20 тисяч.

«Якщо ми виплатимо всім зарплати по 20 тисяч, в квітні 2022 року ми прийдемо до скорочення. У нас були лікарі, які мали і п’ять, і сім тисяч зарплати. Проте вони працювали над собою і над інтервенціями, аби заробити гроші. А тепер той, хто заробляє 50 тисяч, буде кормити тих, хто буде сидіти і нічого не робити», – обурюється доповідачка.

З її слів, на початках нововведення траплялись випадки, коли працівники, яким не вдалося заробити більше, «ридали під кабінетом».

«Але у них з’явилась мотивація працювати більше і краще, тому почали збільшуватись і заробітні плати. І це був дуже добрий поштовх, бо чим більше вони зароблять, тим більше фінансування матиме заклад, а значить розвиватиметься. Найбільш образливо те, що ми цього добивалися понад два роки і лише у вересні нам виплатили гроші. Мотивація була хорошою і протягом трьох місяців заклад отримував додаткові мільйони», – каже депутатка.

Натомість депутат, директор комунального підприємства «Луцький центр первинної медичної допомоги» Ігор Гнетньов зауважив, що у постанові Кабміну вказана сума щомісячної заробітної плати лікарям не менша за 20 тисяч гривень, але доплачувати більше постанова не забороняє.

«Тому питання зрівнялівки тут відносне. Є оклад лікаря і на нього він повинен відпрацювати 184 годин в місяць та проконсультувати певну кількість людей», – наголосив член комісії.

У результаті депутати внесли декілька технічних правок до звернення, яке, ймовірно, оприлюднять під час сесійного засідання 27 січня.

Мар’яна ТАРАСЮК

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/tse-demotyvatsiia-i-zrivnialivka-lutski-deputaty-prosiat-kabmin-ne-z/

Back to top button