Луцьк

На Волині російські спецслужби вербували школярів


СБУ зафіксувала спробу вербування російськими спецслужбами трьох школярів.

9 травня у Луцьку правоохоронці звернули увагу на трьох підлітків, які постійно вешталися біля одного з блокпостів. Причину свого перебування там школярі пояснити не змогли. Про це повідомляють на сторінці СБУ в фейсбуці.

Оперативники СБУ перевірили телефони дітей та виявили там багато знімків Луцького військового аеродрому і ремонтного пункту, а також листування з невідомими російськими абонентами. Невідомі розпитували у школярів про ситуацію в регіоні, намагаючись вивідати інформацію про розташування військових об’єктів, військової техніки та озброєння.

Контррозвідники вчасно роз’яснили семикласникам небезпеку такого спілкування. З батьками дітей також провели профілактичну бесіду.

«Радимо учителям та батькам постійно обговорювати з дітьми питання інформаційної безпеки в різноманітних інтернет-чатах, онлайн іграх та соціальних мережах. Якщо будь-які особи звертаються до вас чи до ваших дітей з проханнями вислати фотографію місцевості чи конкретного стратегічно важливого об’єкта, або просто розпитують про стан такого об’єкта, велика ймовірність, що вас хочуть використати на шкоду Україні та вашого міста зокрема», – наголошують у відомстві.

Якщо ви запідозрили такі наміри стосовно себе чи ваших близьких, повідомляйте про це в Управління СБ України у Волинській області за телефонами, які працюють цілодобово: 097 791 19 11, (0332) 24 40 25.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/na-volyni-rosiyski-spetssluzhby-verbuvaly-shkoliariv/

Back to top button