Луцьк

у селі на Волині відремонтували дитсадок


Роками в дитсадку села Дубечне мерзли вихованці. Приміщення ж старе, десятки років воно – без грошей на ремонт. Малечі доводилося грітися верхнім одягом, бо електричне опалення геть тепла не додавало. Коли надворі вирували морози – діти частіше були дома, ніж відвідували садок. Цьогорічна зима у Дубечному стала першою, коли у дошкільному закладі тепло. Тут нарешті провели повноцінне опалення, а ще відремонтували будівлю.

Про це інформує 12 канал.

У старшій групі дубечненського дитсадка – 20 вихованців. Стільки ж і в молодшій. Більше будівля колишнього колгоспу вмістити не може. Її звели ще в 70-х роках минулого століття. Батьки завжди нарікали на умови, а найбільша проблема – постійний холод у приміщенні. Опалення в садку просто не було.

І це при тому, що сюди приїжджають діти із сусідніх сіл громади.

«Взагалі в нас є приміщення, яке віддане під побудову дитячого садочка. Зроблений проект на садочок, на майданчик, але в нас немає коштів, щоб його зробити», – каже директорка дубечненського закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» Світлана Мовшук.

Аби прийняти всіх охочих діток, зокрема і з сусідніх сіл, хотіли перебудувати колишню школу мистецтв у дитсадок. Кілька разів проект подавали державі. Щоправда, добитися фінансування так і не вдалося. Та й часу на очікування грошей, аби з нуля облаштувати новий дитячий садок, не було. Належні умови потрібні вже, тож вирішили ремонтувати те приміщення, що мають.

«Ми вирішили звернутися до народного депутата Степана Івахіва з проханням посприяти. Нам потрібно було утеплити приміщення, зробити комфортні умови», – каже голова Дубечненської громади Анатолій Костючик.

У селі розповідають: народний депутат зреагував оперативно і забезпечив виділення коштів на ремонт садочка. Гроші виділили за програмою так званого соцеконому – субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

«Завдяки народному депутату Степану Івахіву були виділені 1 300 000 гривень на реконструкцію нашого дитячого садочка. Був утеплений фасад, перекрита покрівля, викладена бруківка кругом, від шкільної котельні проведено опалення», – радіє очільниця закладу.

Нині дітлахам не доводиться в садку гратися у куртках, як раніше. Їх зігрівають теплі батареї. А привабливі малюнки зовні на будівлі ще більше заохочують дітлахів сюди приходити.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/teper-ditlakham-ne-kholodno-u-seli-na-volyni-vidremontuvaly-dytsadok/

Back to top button