Луцьк

в Україні прогнозують дефіцит та подорожчання популярної крупи


В Україні очікуються дефіцит та подорожчання гречки. Популярна крупа може коштувати до 90 гривень за кілограм.

Про це йдеться у сюжеті програми «Сніданок з 1+1».

Аграрії вже сіють зернові культури. На Київщині посівна йде за планом. Будуть вирощувати ті крупи, які найбільше потрібні в Україні.

«Наразі більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, тому що ці культури мають внутрішній високий попит», – розповіла Олена Костенко, заступниця директора з питань селекції інституту землеробства.

Ситуація з гречкою доволі непроста. Дефіцит соціальної крупи вже відчувається. Вся річ у тому, що Україна наполовину залежна від імпорту гречки, а що ще гірше – залежна від імпорту з РФ. Кожного року українці споживають 140 тисяч тонн популярної крупи, самі ми вирощуємо лише половину. Решта гречки має російське походження. Країна-агресор перевозила крупу до Казахстану, там змінювала бірку й продавала Україні гречку.

Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки розповів, що через експансію нашим фермерам стало не вигідно сіяти гречку. Тому нині аграрії зіткнулися з проблемами.

«Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку і посівного матеріалу, і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш ніж 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи», – зазначив він.

Зараз ситуацію може врятувати Канада. Ця країна надасть українським аграріям 140 тонн насіння гречки. Ним зможуть засіяти поля фермери з деокупованих територій, де ще не встигли посіяти ранні культури.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/hrechka-po-90-hryven-v-ukrayini-prohnozuiut-defitsyt-ta-podorozhchannia-populiarnoyi-krupy/

Back to top button