«Мінімалка» в різних країнах. Представники яких професій в Україні та Європі отримують мінімальну зарплату

Луцьк

Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/minimalka-v-riznykh-krayinakh-predstavnyky-iakykh-profesiy-v-ukrayini-ta-yevropi-otrymuiut-minimalnu-zarplatu/

В Україні мінімальна зарплата поступово зростає і наразі зафіксована на рівні 5 тисяч гривень (тобто 150 євро). На вакансії з таким окладом шукають вантажників, двірників, промоутерів і підсобників. В Європі на «мінімалку» розраховують люди з більш широкого списку професій.

Про це свідчить дослідження системи пошуку роботи Jooble, розповідає «Обозреватель».

Так, в країнах ЄС мінімальну зарплату отримують ті ж вантажники, сантехніки, прибиральники, будівельники і багато інших.

Тільки «мінімалка» в різних країнах різна:

– У Болгарії на мінімальні гроші (312 євро) пропонують роботу домробітницям, помічникам вихователя ясельної групи, охоронцям.

– У Латвії мінімалку (430 євро) платять електромонтерові, сантехнікові, працівникові на ферму, бетоняреві, обвальникові м’яса.

– В Угорщині на таку зарплату (487 євро) шукають оператора на виробництво, прибиральника, інженера/техніка, верстатника, маляра.

– У Чехії мінімалку (575 євро) заплатять прибиральниці, оббивальникові м’яких меблів, різноробочому, збирачеві електричних компонентів на виробництво.

– У Литві мінімальні гроші (607 євро) платять столярові, працівникові друкарні, автомеханікові, мебельникові, бетоняреві.

– У Польщі (611 євро) – секретареві, працівникові на мийку, комірникові, продавцеві, електрикові.

– У Португалії мінімалку (741 євро) пропонують касирові, адміністраторові, розподільникові товару, продавцеві.

– У Словенії (941 євро) – будівельнику, вантажнику, оператору на виробництво харчових продуктів, пакувальнику.

На перший погляд, може виявитися, що мінімальна зарплата в Словенії – це солідна зарплата для України. Але в Словенії та інших країнах рівень життя дорожче, ніж в Україні. Тому в різних країнах на зарплату такого розміру пропонують схожий список вакансій.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу