Луцьк

Волиняни зможуть спостерігати унікальний парад планет. Наступний – у 2040 році


24 червня п’ять планет Сонячної системи – Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн – вишикуються на небі. Насправді в цій події братиме участь сім планет – Нептун і Уран також приєднаються до небесного параду. Проте побачити ці дві далекі та тьмяні планети неозброєним поглядом не вдасться.

Спостерігати найбільш видовищний парад планет 2022 року найкраще у ніч з 23 на 24 червня за годину до світанку. У цей час Меркурій, Венеру, Марс, Юпітер, Сатурн можна буде побачити неозброєним оком. Додатковим бонусом стане серп Місяця, що сяятиме між Венерою та Марсом і до кінця червня рухатиметься від планети до планети.

Хоч перевагу матимуть спостерігачі в Південній півкулі, для яких планети піднімуться над горизонтом раніше і набагато вище, проте і мешканці Північної, у тому числі й волиняни, матимуть змогу сповна насолодитися гарним видовищем. Єдине, що для цього потрібно – прокинутись досвіт Сонця.

Читати ще: Три з’єднання та міні-парад: на нічному небі Волині планети вишикувались у лінію. Фото

Коли відбудеться наступний аналогічний парад планет?

Згідно з інформацією НАСА, наступний великий парад планет відбудеться 8 вересня 2040 року. П’ять планет, видимих ​​неозброєним оком, Меркурій, Венера, Марс, Юпітер і Сатурн будуть знаходитися в секторі неба діаметром близько 10 градусів. Також між Венерою та Сатурном можна буде побачити серп Місяця. Найкращий час для спостереження астрономічного явища – 19:30 за місцевим часом.

Що таке парад планет?

Це астрономічна подія, яка відбувається, коли планети Сонячної системи вишиковуються в лінію на одній ділянці неба, якщо вести спостереження із Землі.

Які типи парадів планет бувають?

Є чотири типи парадів планет: міні-паради (3 планети), малі (4 планети), великі (5 або 6 планет) і повні (усі планети Сонячної системи).

Коли планети Сонячної системи вишиковуються в лінію?

Насправді планети Сонячної системи ніколи не вишиковуються в пряму лінію, оскільки рухаються по різних орбітах у різних площинах.

Читати ще: Волиняни спостерігатимуть повний парад дев’яти планет. Наступний – через 140 років

Що відбувається під час параду планет?

Під час цієї видовищної події ви можете побачити планети, що вишикувались у лінію або просто зібралися в одній ділянці неба (якщо дивитись із Землі).

Коли востаннє був парад планет?

4 липня 2020 року відбувся рідкісний та унікальний повний парад планет. У цей день усі планети Сонячної системи – Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і навіть карликова планета Плутон – вишикувалися в один ряд від Сонця. Вирівнювання, близького до ідеального, не було, оскільки кут відхилення виявився досить невеликим.

Раніше такий парад планет стався у 1982 році, а наступного очікується лише у 2161 році.

Також у серпні 2020 року відбувся парад планет третього типу: за одну ніч можна було побачити на небі всі планети Сонячної системи. На початку місяця на ранковому небі сяяв невловимий Меркурій, а неподалік від нього можна було побачити блискучу ранкову зірку Венеру. Червона планета Марс, а також далекі Уран та Нептун, всі поблизу точок своїх протистоянь, також були доступні для спостережень, як і газові гіганти Юпітер та Сатурн. Сприятливі умови видимості склалися навіть для карликової планети Плутон, яка була біля точки протистояння.

Читати ще: Газовий гігант, окільцьований красень та червоний воїн. Лучани спостерігали міні-парад планет

Востаннє парад планет відбувався 20 квітня 2022 року. Він був менш видовищним, ніж парад у серпні 2020 року, оскільки цього разу чотири планети вишикувалися в лінію на небі – Венера, Марс, Сатурн і Юпітер.

Як часто відбуваються паради планет?

Таке явище за участю трьох планет відбувається близько двох разів на рік, за участю чотирьох планет – раз на рік, з п’ятьма планетами – один раз на дев’ятнадцять років, а з усіма вісьмома планетами Сонячної системи – приблизно раз на сто сімдесят років.

Вікторія СЕМЕНЮК

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/volyniany-zmozhut-sposterihaty-unikalnyy-parad-planet-nastupnyy-u-2040-rotsi/

Back to top button