НОВИНИ

Безумовний основний дохід. Хто щомісяця отримуватиме 1300 злотих за безцінь? Експериментальна програма вже в Польщі


Готівка для всіх – безумовний основний дохід у Польщі. Дивіться експериментальну програму: кому буде корисно. Безумовний основний дохід – це щомісячна виплата готівкою кожному – безумовна, адже незалежно від того, багатий хтось чи бідний, працює він чи ні. Це гарантує людям свободу вирішувати, чи хочуть вони працювати чи подавати заяву на підтримку, і водночас це гарантує свободу від бідності.

Це соціально-політична модель державних фінансів, яка передбачає, що кожен громадянин, незалежно від його матеріального становища, отримує від держави однакову, встановлену законом суму грошей. Дохід безумовний, оскільки він без доходів та інших умов. При цьому цей дохід без будь-яких інших доходів та соціальної допомоги є забезпеченням прожиткового мінімуму.

Ідея бере початок у творі «Утопія» (1516) християнського гуманіста Томаса Мора про гарантування засобів до існування для кожної людини, незалежно від її діяльності. Безумовний базовий дохід вже запровадила Іспанія, протестували Фінляндія та Каліфорнія, а в 2021 році експеримент почався в Німеччині. Тепер Польща перевірить безумовний дохід – перевірте, чи охоплює вас експеримент, скільки він коштує, скільки триватиме та як виглядає в інших країнах.

Відео

Посилання на джерело https://gazetawroclawska.pl/bezwarunkowy-dochod-podstawowy-kto-dostanie-1300-zlotych-co-miesiac-za-nic-eksperymentalny-program-juz-w-polsce/ar/c3-16350131Source link

Back to top button