НОВИНИ

Нові субсидії на сонячні батареї: подайте заявку до 20,5 тис. злотих. Хто отримає субсидію «Моя електроенергія» на фотоелектричні системи [15.05.2022]


У п’ятницю, 15 квітня, стартував четвертий випуск програми «Мій струм». Цього разу максимальний обсяг фінансування – аж 20,5 тисячі. злотих. Важливо, що люди, які вже скористалися фінансуванням за цією програмою, можуть претендувати на субсидію. Крім того, ви можете отримати фінансування на зберігання електроенергії або тепла. Тому перевіряйте деталі цього видання гранту, навіть якщо ви вже є бенефіціаром програми «Моя електрика».

Почалося 15 квітня 2022 року конкурс пропозицій на фінансування з чергового видання урядової програми «Моя електрика». Наразі субсидіями на загальну суму майже 2 мільярди злотих скористалися майже 450 тисяч осіб. Люди.

– Цього року підтримка охоплюватиме не лише фотоелектричні системи, а й системи зберігання енергії та тепла та системи керування електроенергією. Це ще одна зміна після переходу на систему net-billing, яка має сприяти споживанню електроенергії, виробленої на власні потреби, – зазначає Бартломій Яворський, старший менеджер з продуктів Eaton.

Три попередні видання програми «Мій ток». викликало значне зростання інтересу до фотовольтаїки. У Польщі майже 900 000 домашніх мікроінсталяцій. У 2021 році саме фотовольтаїка була відповідальною за найбільше виробництво енергії серед усіх установок ВДЕ. Бюджет цьогорічного випуску Національного фонду охорони навколишнього середовища та водного господарства (NFOŚiGW) становить 350 мільйонів злотих.

За фінансуванням можуть претендувати фізичні особи, які уклали комплексний договір або договір купівлі-продажу з оператором розподільної мережі. Конкурс пропозицій розпочався 15 квітня і буде закритий, коли закінчаться кошти, виділені на цьогорічний випуск. Як і раніше, прийнятними витратами будуть компоненти фотоелектричної установки: її придбання, транспортування та монтаж. У новій редакції це також буде включати зберігання тепла та енергії. Однак сума підтримки не може перевищувати 50% цих витрат.

Сейм ухвалив подальші зміни в податках.  З липня ставка ПДФО знизиться на 5%, а податкову пільгу для середнього класу скасують.

Пройшла чергова податкова революція: з липня всі за …

– Цікаво, що в четвертому випуску програма «Моя електрика» має охопити не лише тих, хто просто хоче встановити фотоелектричні прилади, а й тих, у кого вже є установка, та навіть якщо вони вже скористалися співфінансуванням у минулому. . Однак такі споживачі можуть подати заявку на нижчу суму і, щоб отримати кошти, повинні перейти на систему net-billing, – каже Бартломій Яворський.

Йдеться про добровільну відмову від прав, набутих у попередній системі рахунків за енергію, що постачається в мережу (коли фотоелектрична установка виробляє надлишок електроенергії) та одержану з неї (коли панелі не здатні виробляти стільки електроенергії, скільки потрібно домогосподарству). . У системі нетто-вимірювання рахунки здійснюються кількісно, ​​а в нетто-рахунку — відповідно до оцінки енергії. Оскільки надлишки викидаються в моменти, коли тарифи на електроенергію низькі, тому що в мережі є перевищення пропозиції над попитом, а електроенергія з мережі береться, коли попит на енергію є найвищим – і, отже, ціни найвищі – ця нова система менш вигідна для споживачів – домогосподарств, тим більше, що окрім різниці в цінах є ще й тарифи.

Система net-billing дійсна для всіх домогосподарств, які підключили фотоелектричну установку з 1 квітня 2022 року. Власники старих установок мають право продовжувати користуватися системою чистого обліку – навіть протягом наступних 15 років.

Найбільша підтримка – 20,5 тис. PLN – отримають люди, які досі не користувалися жодною формою підтримки, а також, окрім фотовольтаїки, встановлять накопичувач енергії, теплоакумулятор та систему енергоменеджменту. Важливо, що програму «Моя електрика» ще можна поєднати з термомодернізаційним полегшенням, що підвищує рентабельність переходу на зелену енергетику.

Нова редакція програми, як і останні зміни в системі розрахунків споживачів, чітко показує напрямок, у якому уряд хоче розвивати мікроінсталяції в Польщі. В обох випадках винагороджується в першу чергу власне споживання виробленої енергії.

У разі декларації з ПДФО-37 у платника податку є кілька способів її подання.  Цей ПДФО можна вручити традиційним способом, тобто рекомендованим листом або шляхом фізичної доставки до компетентної податкової служби.  Платник податків також може використовувати нову технологію, надіславши форму в електронному вигляді через програми розрахунку ПДФО, а також через державний сервіс Ваш e-PIT.  Важливо, що цей метод скоротить як процес розрахунку податків, так і час очікування його повернення

Ви не будете автоматично розраховувати ці ПДФО. Ці свідчення потребують…

У новій системі розрахунків, яка діє з 1 квітня, навіть не вигідно виробляти більше енергії, ніж витрачаєш. Гроші від продажу надлишків енергії будуть у «депозиті» протягом року. Проте з невикористаної суми можна сплатити лише 20% електроенергії, яка введена в мережу за певний місяць. Так що не вигідно буде перебільшувати монтаж і встановлювати панелі з більшою потужністю, ніж для власних потреб.Source link

Back to top button