НОВИНИ

Нижня Сілезія: сезон польської полуниці. Як відрізнити їх від інших, чому вони трохи дорожчі і чому ми повинні їсти наші фрукти?


Польська полуниця дешевша, ніж минулого року, але все одно дорожча за іноземну. Але чому ми маємо вибирати наші фрукти, як їх відрізнити від тих, що не з Польщі, і головне – де їх купити? Читайте далі.

Щоб на власні очі побачити, як виглядає нижньосілезька полуниця цього року, ми поїхали на плантацію «Полуниця від Кароля» у Єнковіцах. Ми мали можливість самі збирати плоди з кущів. Тож підтверджуємо слова одного з власників плантації Кароля Мацейчика. – Це важка робота, – зізнається виноградар.

– Зазвичай ми починаємо о 4:00 ранку і закінчуємо о 9:00, повертаємося до тунелю чи стовпів близько 18:00. Працюємо при високій температурі і присідаємо чи стаємо на коліна, – розповідає Кароль і додає. – Але полуниця – наша пристрасть.

Плантацію «Полуниця у Кароль» заснували його батьки 25 років тому. Його сестра, яка також займається харчуванням, поділяє його пристрасть до фруктів. – Зараз я заразлю свого партнера цією пристрастю, – сміється Вероніка Мацейчик. – Це сімейний бізнес. Я не можу уявити, що це коли-небудь може змінитися, – каже він.

Виробники кажуть, що цього року ціни на полуницю нижчі, ніж у 2021-му. Проте за вітчизняну в магазинах ми все одно будемо платити більше, ніж за іноземну. Це пов’язано з тим, що сезон полуниці ще насправді не почався. – Для Польщі це ще неприродний період для цього виду фруктів. Саме імпорт звикнув нас до того, що ми можемо купувати їх цілий рік, – пояснює пані Вероніка і вказує. – Коли всі польські виробники продадуть полуницю, ціна на польську полуницю, як і щороку, значно впаде.

Полуниця з Нижньої Сілезії, яку ми зараз можемо купити у Вроцлаві, походить з тунельних плантацій. Їх збирають з квітня. – Тунелі захищають кущі та фрукти від пошкоджень, – пояснює Мацей Долата, координатор проекту «Час польських фруктів», що підтримує та об’єднує плодівників нашої країни. – У разі дощу або граду фольга захищає виробників від втрат.Source link

Back to top button