НОВИНИ

Саме ці галузі зіткнуться зі скороченням робочих місць! Зміни на ринку праці. Причина віддаленої роботи та автоматизації? Роботи замінять людську працю?


Спалах пандемії мав стати каталізатором змін на ринку праці не лише у зв’язку з віддаленою роботою, а й автоматизацією. Останній повинен був зайняти тисячі робочих місць, але, як виявилося, прогнози не справдилися. З іншого боку, відомо, що більшість професій доведеться змінити та пристосуватися до того, що поруч з людиною буде робот чи система, яка полегшує й автоматизує певні завдання. «Роботи ніколи не замінять повністю людську працю», – каже нам експерт.

Спалах пандемії мав стати каталізатором змін на ринку праці і не тільки в зв’язку з дистанційною роботою, а й з автоматизацією. Це мало бути засобом усунення нестачі працівників. Однак виявляється, що це явище не таке інтенсивне, як може здатися. «Барометр польського ринку праці» Служби кадрів показує, що ще рік тому 38 відсотків. Підприємці вважали, що автоматизація в їхній галузі прискорилася, вже цього року таку думку висловлюють 32 відсотки. компанії.

Найкраще в цьому відношенні логістика (67%) та IT (59%) та середні підприємства (38% проти 29% малих і 28% великих). Кожен другий підприємець заявляє про відсутність змін у сфері технологій у своїй галузі. В основному йдеться про сектор HoReCa (80% показань), будівництво (73%) та торгівлю (53%). Важливий також регіон, в якому працює компанія. Прискорення автоматизації в умовах пандемії не помітили 9 із 10 власників із Підляського воєводства та 8 із 10 із Західнопоморського воєводства.

– Роботи ніколи повністю не замінять людську працю. Однак відомо, що більшість професій доведеться змінити та пристосуватися до того, що поруч з людьми буде робот або система, яка полегшує й автоматизує певні завдання, – пояснює Кшиштоф Інглот, кадрова служба SA в інтерв’ю Strefa Biznesu. .

Посилання на джерело https://gazetawroclawska.pl/to-wlasnie-te-branze-czeka-redukacja-etatow-zarzenia-na-rynku-pracy-powodem-praca-zdalna-i-automatacja-roboty-zastapia-prace/ar/ c3-16326389Source link

Back to top button