НОВИНИ

Саме стільки пенсії ви отримаєте з липня. Це точно. Валові та чисті вигоди після зниження ПДФО до 12% – детальні розрахунки [14.05.2022]


З липня пенсії будуть нижчими. Сейм ухвалив зниження першої ставки податку на прибуток із 17 до 12 відсотків. При цій інфляції, яка незабаром сягне 15 відсотків, при копійчаних пенсіях більшості польських пенсіонерів, майже кожні 10 злотих додаткового доходу є цінними. Тому не дивно, що акцент був зроблений на чотирнадцятому виході на пенсію, який уряд спочатку не планував на цей рік. Зараз все голосніше чути про другу переоцінку пенсій. Наразі єдине, що є майже певним – у разі отримання пенсіонерів на руках понад 2500 злотих – додаткові гроші з липня за рахунок зниження податку з 17 до 12 відсотків. Майже напевно, адже поки що уряд ухвалив закон про таку зміну ПДФО і передав його до Сейму.

Інфляція, яка в березні вже сягнула 10 відсотків, означає, що цьогорічна індексація пенсій (7 відсотків) не зможе компенсувати пенсіонерам та іншим одержувачам, індексованим таким же чином, виплат від ZUS за підвищення вартості життя. Тим більше, що найшвидше зростають витрати на продукти харчування, ліки та житло.

Після виплати тринадцятої пенсії у квітні пенсіонери можуть розраховувати лише на чотирнадцять пенсій та наслідки зниження податку з липня цього року. Чи компенсують ці пільги двозначну інфляцію?

Частину цієї різниці між інфляцією та березневою індексацією, безумовно, буде компенсовано тринадцятою пенсією – та, що виплачується зараз, і чотирнадцятою пенсією, яку уряд оголосив у кінець літа або на початку вересня.
Однак, підтверджуючи чотирнадцяту пенсію на початку квітня, міністр Марлена Малонг також виключила можливість другої, осінньої індексації пенсій цього року.

Однак це закриває тему? Згадаймо, яка ситуація з чотирнадцятою пенсіями. У бюджеті на 2022 рік вони не були заплановані, високопосадовці міністерства сім’ї публічно заявили, що цього року їх не буде чотирнадцяти, а прем’єр оголосив, що в 2022 році їх буде чотирнадцять. Можливо, ситуація повториться під час другої індексації пенсій – навіть із вересня? Може!

Невелике покращення пенсійних бюджетів – як і всіх людей, які платять податки за шкалою податкової таблиці – має принести ще одна податкова реформа, а саме зниження найнижчої ставки податку з 17 до 12 відсотків.
Перевіримо, які будуть суми.

Посилання на джерело https://dziennikbaltycki.pl/tyle-dostaniesz-emerytury-od-lipca-to-juz-pewne-soszenia-brutto-i-netto-po-obnizce-pit-do-12-dokladne-wyliczenia-14052022/ ar / c3-16204005Source link

Back to top button