З обігу виводять 25 копійок. Що робити зі старими монетами?

Джерело http://sts.sumy.ua/society-2/z-obigu-vyvodyat-25-kopijok-shho-robyty-zi-starymy-monetamy.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=z-obigu-vyvodyat-25-kopijok-shho-robyty-zi-starymy-monetamy

13:41 / 01 Жовтня

Сьогодні, 1 жовтня, з обігу виводять монети номіналом 25 копійок, а також банкноти старих зразків до 2003 року. Ці грошові знаки перестануть бути платіжними засобами та будуть вилучені з готівкового обігу.

З цієї дати усі магазини, ресторани, заклади сфери побуту не прийматимуть їх під час готівкових розрахунків за товари та послуги, а залишки таких монет і банкнот – до 16 жовтня 2020 року вони мають здати до кас банків України для зарахування на їх розрахункові рахунки.

Якщо у вас у гаманці лежать монети номіналом у 25 копійок чи банкноти старого зразка, не поспішайте їх викидати. До 30 вересня 2023 року їх прийматимуть Нацбанк та чотири уповноважені банки: Ощадбанк, ПриватБанк, «Райффайзен Банк Аваль» та «ПУМБ». Потім монети утилізують.

Що ж до золотистої 1 гривні, яка була виготовлена до 2018 року, то вона ще залишається платіжним засобом. Нею можна продовжувати розраховуватися, її не потрібно спеціально обмінювати. Водночас, потрапляючи в банки, такі монети не будуть більше повертатися в готівковий обіг, а вилучатимуться банками для утилізації.