У Грузії поліція штурмом взяла офіс партії Саакашвілі і затримала її лідера

3

Поліція штурмує офіс «Єдиного національного руху»

У Грузії поліція штурмом взяла приміщення, у якому перебував діючий лідер найбільшої опозиційної партії «Єдиний національний рух» Ніка Мелія, та затримала його. Про це повідомляє «Эхо Кавказа».

Штурм офіс партії, заснованої Михеїлом Саакашвілі, почався зранку 23 лютого. Як повідомляється, зараз спецоперація закінчилася, поліція виходить з приміщення. В офісі пошкоджені двері та деякі речі. Декілька прихильників опозиції потребують медичної допомоги.

Наголошується, що під час штурму поліція застосувала проти опозиціонерів сльозогінний газ.

Міжнародні партнери Грузії вже засудили штурм офісу опозиційної партії і затримання Ніки Мелії. Посол Великобританії в Грузії Марк Клейтон повідомив, що шокований тим, що відбувається. Дипломат не приховує, що побоюється загострення ситуації.

Екс-помічник заступника голови Пентагону і директор аналітичного Центру Байдена при Пенсільванському університеті Майкл Карпентер назвав те, що відбувається «дуже важким розвитком подій».

Що відбувається у Грузії і до чого тут Саакашвілі

Партію «Єдиний національний рух» заснував Михеїл Саакашвілі. Вона правила в період керівництва Саакашвілі країною, проте у 2012 році програла парламентські вибори. Після цього партія «ЄНР» перейшла в опозицію, а сам Саакашвілі покинув країну. Відтоді «Грузинська мрія» залишається при владі, а «ЄНР» – головною опозиційною силою.

Зараз партію очолюює Ніка Мелія, який звинувачується в організації та керівництві масових заворушень, а також участі в ньому – у справі про заворушення 20 червня 2019 року.

Причиною організованих опозицією акцій протесту, що почалися в Тбілісі в червні 2019 року, стало пленарне засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я, що пройшло в грузинському парламенті. Під час нього депутат російської Держдуми Сергій Гаврилов зайняв місце спікера парламенту і вів засідання російською мовою. В результаті зіткнень протестувальників і поліції тоді постраждали кілька сотень людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/u_gruziyi_politsiya_shturmom_vzyala_ofis_partiyi_saakashvili_i_zatrimala_yiyi_lidera_n1514833