Медикаменти у стаціонари, де лікують хворих із COVID-19, на 80% купуються коштом міського бюджету

0
1

Джерело https://www.myvin.com.ua/news/11826-medykamenty-u-statsionary-de-likuiut-khvorykh-iz-covid-19-na-80-kupuiutsia-koshtom-miskoho-biudzhetu

Національна служба здоров’я України «ковідним» пакетом покриває 20% вартості медикаментів для лікування хворого на коронавірус. 80% – це кошти міського бюджету.

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шиш держава частково компенсує шляхом «ковідного» пакету заробітну плату і медикаменти. Проте цього пакету вистачає на те, щоб заплатити надбавку медичним працівникам у розмірі 200%, а не 300%, як повідомлялось раніше. Також частково покривається вартість медикаменти. Витратні матеріали і дороговартісні медикаменти з державного бюджету не купуються.

«У Вінницькій міській клінічній лікарні №1 у зв’язку із розгортанням додаткових ліжок для хворих на COVID-19 збільшилися і витрати на лікування. В середньому заклад витрачав на медикаменти 1 млн 200 тис. грн. Але в зв’язку з тим, що в першій лікарні уже 232 «ковідних» ліжка – ми вже підходимо до потреби у 1,5 млн грн щомісячно на медикаменти тільки по цьому закладу», – зазначив директор міського департаменту охорони здоров’я Олександр Шиш.