Володимир Зеленський підписав закон про компенсації за затримки пенсій і зарплат

6

Президент підписав закон про компенсацію за затримку зарплат, пенсій й соцдопомоги. Про це ввечері у вівторок, 23 лютого, повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» № 1214-ІХ», – йдеться в повідомленні.

Цей законопроект Верховна Рада ухвалила 4 лютого 2021 року. Цей документ до пенсій, соціальних виплат, стипендій та зарплат додає нові види доходів, за затримку виплат яких має бути компенсація.

Це, зокрема, сума індексації грошових доходів громадян, суми відшкодування шкоди, заподіяної людині каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я та кошти, які виплачують людям, котрі мають право на відшкодування у разі втрати годувальника.

Згідно з пояснювальною запискою, такий точний перелік виплат був потрібен через нечіткість у законодавстві, адже у переліку видів доходів (пенсії, соціальні виплати, стипендії, заробітна плата, грошове забезпечення) було зазначено позицію «та інші». Закон набирає чинності наступного дня після його опублікування.

Як інформував ZAXID.NET, з 1 березня пенсії в Україні проіндексують на 11%. У результаті реалізації постанови Кабміну очікується, що пенсії підвищаться у 8 млн осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та
натисніть
Ctrl+Enter

Джерело https://zaxid.net/volodimir_zelenskiy_pidpisav_zakon_pro_kompensatsiyi_za_zatrimki_pensiy_i_zarplat_n1514871