Луцьк

Луцьк без будь-яких особливих причин віднесли до «червоної» зони, – Ігор Поліщук

Взято з https://www.volynnews.com/ua/news/all/lutsk-bez-bud-iakykh-osoblyvykh-prychyn-vidnesly-do-chervonoyi-zony-ihor-polishchuk/

Чиновники з Києва продовжують спроби взяти місто Луцьк в карантинну блокаду.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомляє радник Луцького міського голови Ігор Поліщук.

Він стверджує, що Державна комісія ТЕБ та НС без будь-яких особливих причин віднесла Луцьк з 3 серпня до «червоного» рівня епідемічної небезпеки, що означає введення радикальних карантинних обмежень.

Наприклад, у Рівному, Івано-Франківську, Чернівцях станом на 29.07.20 загальна кількість хворих за весь період є більшою, ніж в Луцьку. Більшою є і кількість нових випадків захворювання на COVID-19 за останній тиждень. Та попри гіршу ситуацію з коронавірусом, вказані міста не в червоній зоні, а Луцьк – так.

Чиновник повідомляє, що вже завтра на позачергову сесію міськради буде винесено проєкт рішення про те, що вищевказаний протокол Державної комісії ТЕБ та НС та відповідна Постанова Кабміну є такими, що не грунтуються на нормах Конституції України, а міська рада не буде вводити у зв‘язку з віднесенням Луцька до «червоної» зони жодних обмежень. Окрім того, проєктом рішення передбачено органам національної поліції утриматись від притягнення до відповідальності суб‘єктів господарювання, які діятимуть у відповідності до вказаного рішення.

Однак вже сьогодні поліція попереджає перевізників про те, щоб не виходили завтра на рейс, бо одразу почнуть складати протоколи й направляти їх в суд для накладення штрафу. Те ж саме відбувається з усіма іншими закладами, які не можуть працювати у «червоній» зоні, і, навіть, з МАФами. Кожен заклад отримує під розписку попередження про заборону працювати від завтра.

У разі припинення курсування громадського транспорту та закриття величезної кількості закладів десятки тисяч лучан будуть відчувати незручності, не зможуть доїхати на роботу, тисячі лучан знову залишаться без роботи й засобів для існування, підприємства і підприємці понесуть збитки, а місцевий бюджет – чергові недонадходження.

Протокол Державної комісії ТЕБ та НС вважають незаконним, адже у відповідності до ст. 32 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря.

Досить знущатися над Луцьком й лучанами та забирати в тисяч мешканців нашого міста останній хліб. Думаю, що самоізолюватися від вирішення питань, що впливають на долі людей – це найкращий вихід для чиновників, які приймають вищевказані недолугі й непрофесійні рішення», – йдеться у повідомленні.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Реклама

Loading…

Схожі новини

Back to top button
Close
Close