Луцьк

Луцькрада дає лучанам майже 4 мільйони на ідеї. Як їх отримати

Взято з https://www.volynnews.com/ua/news/all/lutskrada-daye-luchanam-mayzhe-4-milyony-na-ideyi-yak-yikh-otrymaty/

Луцька міська рада у рамках бюджету участі дає жителям обласного центру Волині 3 мільйони 750 тисяч гривень на реалізацію різних ідей. Подача проєктів на конкурс триватиме до кінця вересня, а переможці визначаться у листопаді.

Про це Інформаційному агентству Волинські Новини розповів заступник директора департаменту економічної політики Луцької міськради, начальник відділу інвестиційної політики Сергій Омельчук.

З його слів, бюджет участі направлений на залучення жителів Луцька до участі у бюджетному процесі шляхом прийняття рішень щодо розподілу визначеної Луцькою міською радою частини міського бюджету.

Тобто кожен лучанин може подати ініціативний проєкт розвитку, спрямований на вирішення пріоритетних проблем на території населених пунктів Луцької міської територіальної громади та його жителів.

У 2021 році на реалізацію конкурсу бюджету участі передбачено 3 мільйони 750 тисяч гривень. Максимальна сума фінансування одного проєкту становить 250 тисяч гривень

В яких сферах реалізовуватимуться проєкти

Сергій Омельчук каже, що лучани можуть подавати проєкти, які стосуються будь-яких сфер, однак проєкти, які передбачають отримання вигоди чи, наприклад, реалізація яких передбачена на приватній території, не будуть прийняті до участі в конкурсі.

Також він відзначив, що цього року лише 20% проєктів передбачені на бюджетну сферу, зокрема бюджетні установи.

Він назвав такі сфери реалізації проєктів: безпека та громадський порядок; велоінфраструктура; дорожнє господарство; енергозбереження; навколишнє середовище; освіта, культура, охорона здоров’я; соціальний захист; телекомунікації, зв’язок та інформаційні технології; комунальне господарство; туризм; транспорт; спорт.

Що потрібно зробити, аби взяти участь у конкурсі

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, лучанам необхідно сформувати ідею, порахувати бюджет на її реалізацію, а також зібрати 15 підписів на підтримку проєкту.

Потому потрібно подати заявку через сайт міськради або ж у ЦНАПі, ну і звичайно розказати про свій проєкт друзям та отримати підтримку жителів Луцька під час голосування. Відзначимо, що участь в голосуванні братимуть лиже жителі Луцької міської територіальної громади.

Уже в наступному році проєкти-переможці будуть реалізовані за рахунок бюджету міста.

Які проєкти перемагали у минулих роках

Сергій Омельчук пригадав, що в минулих роках у конкурсі бюджету участі перемагали такі проєкти, як облаштування майданчику для вигулу собак, друк книг шрифтом Брайля. Також за рахунок бюджету участі встановлювали освітлення доріжок на 55-му мікрорайоні, посадили клени та кущі на вулиці Липинського.

«В перший рік не було обмежень щодо бюджетних установ. Зокрема, переможцем був проєкт вкладання бруківки в школах, також був обладнаний актовий зал. В минулому році Майя Москвич виграла проєкт створення секції для стрільби з луку. Ми купили обладнання і цього року у місті провели перший чемпіонат. Окрім того, за кошти бюджету участі ми купляли екіпірування для хокеїстів та винаймали їм каток», – розповів посадовець.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Реклама

Loading…

Схожі новини

Back to top button
Close
Close