США офіційно вийшли з Угоди про відкрите небо, бо Росія її систематично порушувала

0

Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/ssha-ofitsiyno-vyyshly-z-uhody-pro-vidkryte-nebo-bo-rosiia-yiyi-systematych/

Пів року тому Сполучені Штати оголосили про намір вийти з Угоди про відкрите небо, за якою низка країн, зокрема США та Росія, могли інспектувати територію одне одного для контролю над озброєнням. Тепер Вашингтон вийшов із договору офіційно.

Про це йдеться в заяві Ради нацбезпеки США, пише Громадське.

«Ми більше не є частиною угоди, яку Росія грубо порушувала упродовж багатьох років… Президент Дональд Трамп ніколи не припиняв ставити Америку на перше місце, виводячи її із застарілих угод і домовленостей, які принесли користь нашим супротивникам коштом нашої національної безпеки», – наголосили у відомстві.

Угоду про відкрите небо було укладено в межах ОБСЄ в 1992 році. Окрім США, її учасниками є 34 країни, зокрема й Україна. Мета Угоди полягає у зміцненні довіри між державами через удосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю та за дотриманням чинних договорів у галузі контролю над озброєннями.

Кожна держава-учасниця Угоди про відкрите небо зобов’язувалася надавати іншій можливість за допомогою цивільної авіації оглядати її територію. Так учасники могли взаємно контролювати, чи не розробляються десь таємні озброєння.

Росія, втім, в останні роки заборонила доступ авіації до окремих районів у межах Угоди. Йдеться, зокрема, про Абхазію та Південну Осетію (які РФ окупувала внаслідок війни з Грузією у 2008 році), Москву, Чечню і частково Калінінградську область.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Реклама

Loading…