«Море акварелі 2020» – море творчості, емоцій і натхнення: волинська художниця про Одеську бієнале

0

Джерело https://www.volynnews.com/ua/news/all/more-akvareli-2020-more-tvorchosti-emotsiy-i-natkhnennia-volynska-/

В Одеському обласному музеї східного і західного мистецтва триває Третя всеукраїнська і міжнародна виставка-бієнале «Море акварелі», що стало важливою подією не лише в культурно-мистецькому житті України, а й масштабним арт-проєктом міжнародного рівня. Експозиція, на якій представлено більш як 360 творів митців з різних куточків світу, була організована спільно Національною спілкою художників України, Одеською організацією НСХУ, Національною академією мистецтв України, Міжнародною акварельною асоціацією IWSUKRAINE.

Як повідомили організатори, 60 художників з США, Канади, Італії, Іспанії, Польщі, Латвії, Ірану, Індії, Мексики та інших країн разом з українськими художниками продемонстрували всі сучасні техніки акварелі у різноманітті жанрів: це пейзажі, натюрморти, портрети, оголена натура.

Приємно, що робота відомої волинської художниці Олени Журавель експонується на цій виставці поряд із творами українських і закордонних колег. Мисткиня вже не вперше долучається до Одеської бієналє, але цьогоріч спостерігала за відкриттям дистанційно: карантин обмежив кількість гостей події та переформатував частину спілкування в онлайн. Таким же чином – безпечно і дистанційно – ми поспілкувалися з учасницею бієнале «Море акварелі» про її твір та особливості спілкування митців у нових реаліях.

Вітаю з участю в такому престижному національному і міжнародному заході! Тішуся, що організатори зуміли адаптувати свою діяльність до нових обставин. Як це відбувалося для тебе як учасниці?

Брати участь в бієнале під час пандемії непросто і досить відповідально. Зараз нелегкий час для країни і усього світу. Поїхати до Одеси, на жаль, не вдалося, але переглянути експозицію бієнале в мережі може кожен – все доступно і відкрито. Молодці, одесити, організатори! Хочу згадати мистецьку родину заслужених художників України Анатолія і Галини Кравченків, голову українського відділення Міжнародної акварельної асоціації Галину Отчич, спілчан Національної спілки художників України, дирекцію музею західного та східного мистецтва… Словом, усіх, хто долучився до свята акварельного живопису. Браво, Одесо!

Які враження в тебе склалися від дистанційної участі в бієнале? Як відбувалося спілкування художників?

Вже вийшов каталог з творами бієнале. Переглянути поки не вдалося, але по завершенню виставки він буде надісланий кожному учаснику виставки. На афіші впізнала чудову роботу художника Андрія Чебикіна. Якось в Ужгороді пощастило відвідати персональну виставку автора, і мені запам’яталась його техніка виконання – легка і невимушена. Тепер відразу впізнаю роботу, навіть без підпису. Спілкуємося зараз в телефонному режимі, на жаль… Дуже не вистачає живого спілкування.

Як би ти описала враження від представлених в експозиції робіт? Чи були роботи, які тебе зачепили по-особливому?

Поки що виділити одну якусь роботу не можу – дуже велика кількість учасників, не всі ще твори переглянула. Але в цілому приємно, що бієнале набирає обертів, розширює кордони, залучає нових художників… Можна порівнювати, вчитися, брати щось нове для себе. Кожна бієнале спонукає до творчості, роботи над собою.

Котру зі своїх численних робіт ти обрала для презентації на бієнале? Який досвід твого життя послужив імпульсом для її написання?

Моя робота має назву «Земля батьків». Написана вона у 2019 році і присвячується Україні. Назва виникла сама по собі: кожна людина має своє коріння, теплі спогади дитинства, і в хвилини приємного спокою ми згадуємо з вдячністю батьківську хату, безкрає синє небо, улюблене дерево, дотик до якого давав потужну енергію та силу… Все це – моя земля, земля моїх батьків. Цим треба пишатися і берегти.

Ти не вперше береш участь в Одеській бієнале «Море акварелі». Я відчуваю твій особливий сентимент до міста, до цієї події. Це ж так і є?

Участь в бієнале вже друга, але знайомство з містом відбулося ще в дитинстві. Одеський театр опери і балету залишив незабутні враження ще в ранньому віці, коли ми з батьками їхали влітку на море, і обов’язково відвідували історичні місця, музеї, театри. Це гарна традиція, яку я тепер передаю своїм дітям.

Олена з батьками Ростиславом Іллічем і Валентиною Іванівною Поліщуками, сестрою Раєю в Одеському оперному театрі. 1978 рік
Олена з батьками Ростиславом Іллічем і Валентиною Іванівною Поліщуками, сестрою Раєю в Одеському оперному театрі. 1978 рік

Протягом роботи виставки (а організатори продовжили її до 13 грудня) на фейсбук-сторінці «Море акварелі» відбувається онлайн-ознайомлення шанувальників вишуканого акварельного живопису з роботами учасників, поширюються відеозаписи зустрічей і персональні вітання, а також демонстрації авторських технік. Спілкування митців різних країн триває!

Фото події – з фейсбук-сторінки заходу.

Фото роботи, родинне архівне фото, надані Оленою Журавель

Маша Пилипчук

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Реклама

Loading…